Pojištění motorových vozidel

Povinné ručení - uzavření povinného ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je stanoveno zákonem o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Každý, kdo chce vozidlo užívat na pozemní komunikaci, musí mít uzavřenou smlouvu o povinném ručení u některé z pojišťoven nabízející tento produkt.

Co vše může cenu povinného ručení ovlivnit:

Vozidlo: druh vozidla, objem válců, výkon motoru, užití vozidla (pokud neužíváte vozidlo pro soukromé účely, ale např. jako vozidlo taxislužby nebo autoškoly, budete mít sazby o něco vyšší), stáří vozidla (majitelé novějších vozidel si připlatí).
Pojistník: typ klienta (záleží, zda vozidlo užíváte jako soukromá osoba nebo podnikatel či právnická osoba), věk (mladí lidé si u některých pojišťoven musí připlatit), odpovědnostní limity, PSČ (pojišťovny stanovují sazby pro jednotlivé okresy, záleží na rizikovosti místa), frekvence placení (ten, kdo platí ročně, má u některých pojišťoven slevu), počet měsíců bez nehody.

Havarijní pojištění - počet vozidel na silnicích rok od roku stoupá. Tak hovoří statistiky. Automobil se pro mnohé stal prostředkem, bez něhož se jen stěží obejdou. Jeho užívání však přináší nejen užitek v podobě pohodlí a úspory času, ale i nezanedbatelná rizika. Ovšem nejen nehoda může postihnout váš vůz. Proto není na škodu uzavřít havarijní pojištění.
Cena pojištění, tj. výše pojistného, které je pojištěný povinen v případě sjednání smlouvy platit, se odvíjí od několika faktorů, mezi něž patří: typ a značka vozidla, pořizovací cena vozidla, stáří vozidla (čím starší vozidlo, tím levnější pojistné), zvolené riziko pojištění (odcizení, havárie, živel, kompletní), zvolená spoluúčast (čím větší spoluúčast, tím levnější pojistné), různé slevy, způsob platby, jestli je vozidlo tuzemské nebo zahraniční výroby, rizikovost řidičů užívajících vozidlo (řidiči s bezškodním průběhem pojištění mají nižší pojistné).

Pojistná událost Pojištění
Škody, které způsobíte vy někomu jinému při užívání vozidla Povinné ručení
Škody, které neúmyslně způsobíte na vlastním automobilu Havarijní pojištění
Krádež vašeho automobilu Havarijní pojištění
Živelní poškození nebo zničení Havarijní pojištění

Zpracováno z materiálů na www.finance.cz

Nabízíme pojištění vozidel těchto partnerů:

ALLIANZ POJIŠŤOVNA
ČSOB POJIŠŤOVNA
ČESKÁ POJIŠŤOVNA
ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA
GENERALI POJIŠŤOVNA
WÜSTENROT POJIŠŤOVNA